Stavba ohrady

MONTÁŽ OHRADY

Svým zákazníkům nabízíme provedení montáže plastové ohrady, bran a veškerého příslušenství k plastovým ohradám, včetně výkopových prací spojených s montáží ohrady. Veškeré tyto práce jsou zajištěny naší technikou a materiálem.

Cena za montáž plastové ohrady se pohybuje v rozmezí od 170–210 Kč bez DPH/běžný metr (dle podloží, složitosti terénu, provedení ohrady).

V případě zájmu o provedení montáže plastové ohrady nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku.

(Vzhledem k množství realizací v období duben–srpen, informujte se prosím na možný termín montáže předem. Nejsou vyloučeny čekací doby delší než 3 týdny.)

V případě, že budete Vaší plastovou ohradu stavět svépomocí, prosíme postupujte podle tohoto návodu níže.

NÁVOD PRO STAVBU OHRADY NEBO PLOTU

Začněte navržením plánu plotu na papír. Je pouze na Vás, zda se rozhodnete přizpůsobit velikost požadované ohrady rozměrům plotu nebo naopak /oplocení rozměrům jízdárny nebo jízdárnu rozměrům oplocení/.
Pokud budete přizpůsobovat plot /ohradu/ , nezkracujte plotová pole v rohu jízdárny. V takových případech jděte se stavbou od rohů na střed stěny a zkraťte středové pole.

Vzdálenost od středu jednoho sloupu ke středu dalšího sloupu je 242 cm.
Dodržujte přesné vzdálenosti mezi sloupy. Latě se vlivem teplotních rozdílů v létě rozpínají a v zimě naopak smršťují.

POZOR: Délka vodorovné latě je 2400 mm.

Tip: Při stavbě jízdárny či jiných pravidelných tvarů začněte se stavbou krátké nebo dlouhé stěny, na které se nenachází branka nebo brána. Začněte od rohů a pokračujte do středu.

PŘÍPRAVA:

Upevněte do půdy na místa okrajů plotu kolíky a natáhněte motouz. Umístěte kolíky pro každý sloupek nebo jinak určete místa pro kopání děr /sprej/.
Tip: pokud se stavbou plotu začínáte, vrtejte dopředu max. 3 díry, postavte 3 sloupky alespoň s jednou latí a poté dále pokračujte ve vrtání dalších děr.

KOPÁNÍ DĚR:

Sloupky musejí být umístěné v betonu!
Hloubka děr je 80 cm. Plastový sloupek je do země vložen 60 cm.

Průměr díry je od 20 – 30 cm, dle druhu instalovaného plotu. 20 cm pro sloupky typu STANDARD, 30 cm pro sloupky typu DELUXE.

Požadovaný průměr dodržte i ve spodní části díry!

STAVBA:

1. připravte díry
   

2. umístěte sloupyTip: místo zasazování všech sloupů, umístěte jich do země nejprve 4 nebo 5 a potom instalujte vodorovné latě. Tím si udržíte rozestupy a také rovnou řadu.

3. za pomocí vodováhy sloupky vyvažte, zkontrolujte hloubku a zabetonujte.

Tip: do každého sloupu nalijte nejnižším otvorem pro vodorovnou lať ještě 10 cm betonu nad povrch země. Tento výčnělek může později sloužit k uchycení nového sloupu v případě poškození sloupu původního.

4. umístěte – zasuňte zbývající vodorovné latě5. na sloupy nasaďte, nalepte krytky (lepidlem na PVC)

ZKRACOVÁNÍ DESEK A SLOUPŮ

Vodorovné latě i plastové sloupy se dají zkrátit ruční nebo okružní pilou. Při použití elektrické pily však používejte pouze nízkou rychlost, abyste předešli zahřátí a roztavení plastu.

ODSTRAŇOVÁNÍ UZAMČENÝCH LATÍ

Pokud budete muset některou uzamčenou vodorovnou lať vytáhnout, použijte pro tento účel 2 ks stolařských ztužidel ( viz foto), které umístíte co nejblíže místu, ve kterém se nachází zámek /klipy/. Poté obě ztužidla najednou pomalu přitáhněte a lať vysuňte. Totéž aplikujte na druhé straně.

ZÁVĚREM

Dodržujte přesné vzdálenosti mezi sloupy. Umožníte tak latím rozpínání a smršťování dovnitř sloupků v letních či zimních měsících.
Dodržujte stanovenou hloubku děr.

Admin

31. 8. 2014 17:39